OLIMPIADA PE MUNICIPIU 2008-2009

Limba Româna

Manole Antonia-IV B-premiul I
Bajan Alexandru-IV C-premiul I
Marinescu Andrei-IV C-premiul II
Martin Andreea-IV B-premiul II
Iliescu Cristiana-IV B-premiul II
Andreeescu Catalin- IV E-premiul III
Arsene Miruna-IV E-mentiune
Talpiga Bogdan-VIII A-premiul III
Andreica Cristina-VII A-premiul III
Stanciu Mara-VII B-mentiune
Cojocaru Diana-VA-premiul II
Toma Cristian Daniel- VB-premiul II
Nicorici Andreea-VC-premiul III
Voicila Olivia- VI C-premiul III
Mitroi Andrei -VI A-premiul III
Brates Oana -VI A- mentiune

Istorie

Obreja Bogdan-VIII A-premiul II

Engleza

Andreica Cristina - VII A - premiul I
Maior Roxana - VII C - premiul I
Porcisteanu Georgiana-VII A - mentiune

Biologie

Porcisteanu Georgiana-VII A - premiul II
Popa Sabin - VII A - premiul III

Geografie

Boanta Gabriel VIII A-mentiune

 

OLIMPIADA - FAZA PE SECTOR – AN SCOLAR 2008-2009

Limba româna

Martin Andreea Gabriela-IV B-premiul I
Manole Antonia Stefania-IV B-premiul I
Iliescu Cristiana Mihaela-IVB-premiul II
Andreescu Gabriel Catalin-IV E-premiul III
Marinescu Mihai Andrei-IV C-premiul III
Tudor Gebescu Ana Maria-IV D-premiul III
Arsene Miruna-IV E-premiul III
Bajan Alezandru Victor-IV C - premiul III
Amet Andrei-IV E-mentiune
Livadariu Andreea-IV B-mentiune
Oprea Daria –IV A-mentiune
Patroi Andreea –V B-premiul II
Voicila Olivia VI C-premiul III
Porcisteanu Georgiana- VII A-premiul II
Andreica Cristina- VII A-premiul II
Stanciu Mara-VII B-premiul II
Berceanu Ioana- VII C-premiul II
Popescu Miruna-VIII D-premiul II
Talpiga Bogdan- VIII A-premiul II
Toma Cristian-VB-premiul III
Cojocaru Diana-VA-premiul III
Nicorici Andreea-V C premiul III
Mitroi Andrei-VI A-premiul III
Brates Oana-VI A-premiul III

Limba Engleza

Porcisteanu Georgiana-VII A-premiul I
Maior Bodescu Roxana-VII C-premiul I
Andreica Elena Cristina-VII A –premiul II
Cristea Irina-VII C- locul III
Obreja Bogdan-VIII A-mentiune
Talpiga Bogdan-VIII A-mentiune

Istorie

Obreja Bogdan-VIII A-premiul I
Robu Lucia-VIII A-premiul III

Matematica

Clasa a IV a
Magureanu Mihnea Andrei-IV C-premiul III

Clasa a V a
Obreascu Teodor –VB-premiul I
Cojocaru Diana Mirela-VA-premiul II
Toma Cristian-VB-premiul II
Turcu Radu Andrei-VB-premiul II
Nicorici Andreea- V C-premiul III
Apostol Mihai- VB-premiul III
Minca George Catalin- VB-premiul III
Serban Radu Alexandru-VB-premiul III
Gheti Stefan Sorin-VB-premiul III

Clasa a VI a
Mitroi Andrei VI A-mentiune

Clasa a VII a
Berceanu Ioana-VII C-mentiune

Clasa a VIII a
Bojinovici Andrei-premiul II

Educatie tehnologica

Popescu Miruna-VIII D-premiul I
Bojinovici Andrei-VIII A-premiul I
Bercoci Luca Andrei-VI A-premiul I
Dragomir Ana-VI A-premiul II
Zaharia Raluca-VB-premiul III
Para Razvan –VB- premiul III

Biologie

Porcisteanu Georgiana-VII A-premiul III
Popa Sabin-VII A-premiul III
Avramescu Claudiu-VII A- mentiune

Geografie

Porcisteanu Ana Maria-VIII A -premiul II
Necula Florentina VIII A-mentiune
Boanta Gabriel-VIIIA-mentiune
Gazdac Diana-VIII A-mentiune
Fanica Aida-VIII D-mentiune
Stefanescu Alice-VIII B-mentiune

Religia

Porcisteanu Ana Maria VIII A-premiul I
Breahna Ioana –VIII A-premiul III

Olimpiada Nationala a Sportului Scolar

Cross
Alazaroaiei Cristina-VI D
Bobosatu Stefan-VIII A
Pandele Cosmin-VIII D

Sah
Samuilescu Raluca- VIII B -premiul III

Volei
Echipa de volei fete-premiul II

CONCURSURI FAZA LOCALA

CONCURS DE EVALUARE “NĂSTĂSESCU”

Clasa a II-a- Limba Română-24 elevi premiaţi
-Matematică-14 elevi premiaţi

Clasa a III-a-Limba română-13 elevi premiaţi
-Matematică-21 elevi premiaţi
-Limba engleză-5 elevi premiaţi
Clasa a IV-a- Limba Româna-8 elevi premiati
-Matematica-7 elevi premiati
-Limba engleza-5 elevi premiati
Clasa a V-a -Matematica-15 elevi premiati
-Limba engleza-9 elevi premiati
Clasa a VI-a-Matematica-5 elevi premiati
-Limba engleza-4 elevi premiati
Clasa a VII-a-Matematica-3 elevi premiati
-Limba engleza-2 elevi premiati

CONCURS DE EVALUARE “NASTASESCU” - elevi calificati la proba de baraj

* Limba româna
-Dumitrescu Dragos-II C
-Tudosie Mihnea-II C
-Oancea Theodora- II C
-Turchina Alexandru-II A
-Raduta Alexandru–II A
-Enescu Carmen-II A

* Matematica
-Dumitrecu Dragos-II C
-Tudosie Mihnea-II C
-Berceanu Matei-III D
-Ivana Iulia-III D
-Cazacu Alexandra-III D

* Limba engleza
-Berceanu Matei-III D
-Cazacu Alexandra-III D
-Ivana Iulia-III D
-Sibiseanu Octavia-III D
-Climoschi Diana-III D
-Butu Alexandra-III B

CONCURS „BRILLIANT MINDS”

-premiul I sector-Magazines Media Junior-revistă
Coordonatori: prof. Onofrei Rodica şi Enache Vera
-premiul II sector –Eseuri-eleva Berceanu Ioana

CONCURS „LUMINA MATCH”

-Gheţi Ştefan –V B-premiul II
-Bojinovici Andrei-VIII A-premiul II

CONCURS „PLUS / MINUS POEZIE”

-Zorzoliu Iulia-V B-menţiune
-Gheţi Ştefan-V B-menţiune
-Cojocaru Diana-V A-menţiune.
-Lupu Eduard-VI B-menţiune

CONCURSURI-FAZA MUNICIPALĂ ŞI ZONALĂ

CONCURS LIMBA LATINA „CERTAMEN LUDICUM”
Croitoru Cosmina-cls. VIII A-Premiul II

CONCURSUL INTERJUDEŢEAN DE CREAŢIE LITERARĂ
-Gruescu Victor-VI A-premiul I
-Lupu Leonard-VI A-menţiune

CONCURS CU TEMA „O VIAŢĂ DECENTĂ ÎN CONDIŢII MAI BUNE DE TRAI”
-Stanciu Mara-VII B-premiul II

PREMII CANGURUL MATEMATIC
Bojinovici Andrei-VIII A-premiul II
Bercoci Luca-VI A –premiul III
Radu Teodor-III B-mentiune
Gheti Stefan VB –mentiune
Cojocaru Diana-V A-mentiune

CONCURS DE CREATIE LITERARA „TINERE CONDEIE”
-Negrila Roxana-VII B-premiul II
-Anton Mihaela VII B-premiul II
-Dudea Andreea VII B-premiul III
-Stanciu Mara-VII B-premiul III
CONCURS DE REVISTE SCOLARE-PREMIUL II

CONCURSURI INTERNAŢIONALE

„APA TĂRAM DE LEGENDĂ”

-Oancea Teodora-II C-menţiune
-Radu Oana-II C-menţiune
-Barte Alexandra-VI E-menţine
-Barte Elena-VI E-menţiune
-Mănică Andrada-VI E-menţiune
-Baicu Roya Ramona-VII B menţiune

„ DIN MOŞI STRĂMOŞI –EUROPA-TRADIŢII ŞI OBICEIURI DE IARNĂ”

- Porcisteanu Ana Maria-VIII A-premiul III
-Dumitru Iulia Mihaela-VI C-premiul III

„ DIN MOŞI STRĂMOŞI –EUROPA-TRADIŢII ŞI OBICEIURI DE IARNĂ”

- Porcisteanu Ana Maria-VIII A-premiul III
-Dumitru Iulia Mihaela-VI C-premiul III

PROIECT EDUCATIONAL „SERBARILE PRIMAVERII”

Creatie literara-Stefanoiu Maria-II C-premiul I
-Baduna Teodora-premiul II
Creatie plastica-Oancea Teodora-premiul II
-Baduna Teodora-premiul II

SIMPOZIONUL NATIONAL „SCOALA-MOMENT ZERO PENTRU O SOCIETATE A CUNOASTERII”

A participat echipajul clasei a II-a C format din urmatorii elevi: Dumitrescu Dragos, Nita Alexandru, Toma Andrei, Tudosie Mihnea Vlad

CONCURS „MEDIA KINDER”-clase câstigatoare:

Clasa a II-a A-inst. Irina Nechita
Clasa a III-a B-inst. Gherghina Andrei
Clasa a IV-a C-inst. Steluta Ion
Clasa a VI-a C-prof. Teodora Dumitrescu

 

  Copyright © 2008 - Scoala nr.174 Constantin Brincusi