Premii obtinute de elevii scolii la olimpiade si concursuri in anul scolar 2010-2011

CONCURSUL NATIONAL INTERDISCIPLINAR "±POEZIE "

Nr crt. Numele si prenumele elevului Clasa Premiul Numele si prenumele profesorului Indrumator
SIBISEANU OCTAVIA 5D PREMIU SPECIAL ENACHE VERA
BURUIANA VIORICA

Concurs Nastasescu - matematica - faza I - clasament judetean

Bottez Ioana Andreea-clasa a IV-a-100 puncte-locul I
Tudosie Mihnea Vlad- clasa a IV-a-100 puncte-locul I
Dumitrache Sabina-clasa a V-a-100 puncte-locul I
Dumitrescu Dragos-clasa a IV-a- 97puncte-locul IV
Oancea Teodora Felicia- clasa a IV-a- 97puncte-locul IV
Cazacu Alexandra- clasa a V-a- 97 puncte-locul IV
Mihai Marius- clasa a V-a- 97 puncte-locul IV
Tociu Andrei Camil-clasa a III-a- 96 puncte-locul V
Voiculescu David- clasa a III-a- 96 puncte-locul V
Turcu Irina-clasa a IV-a- 96 puncte-locul V

Concurs Nastasescu - matematica - faza I - clasament national

Bottez Ioana Andreea- clasa a IV-a-100 puncte-locul I-medalie de aur
Tudosie Mihnea Vlad- clasa a IV-a-100 puncte-locul I-medalie de aur
Dumitrache Sabina- clasa a V-a-100 puncte-locul I-medalie de aur

Concurs Nastasescu - limba romana - faza I - clasament national

CADUC VLADA MARIA - locul I-medalie de aur-100 puncte
COMANA CRISTIAN MIHAI - locul I-medalie de aur-100 puncte
DIMA ANDREEA ELENA - locul I-medalie de aur-100 puncte
DRAGOMIRISTEANU CALIN - locul I-medalie de aur-100 puncte
DUTA LETITIA MARIA - locul I-medalie de aur-100 puncte
HALDAN VALENTIN ANDREI - locul I-medalie de aur-100 puncte
JIMAN MARIA IOANA - locul I-medalie de aur-100 puncte
MOLDOVAN OANA LARISA - locul I-medalie de aur-100 puncte
PORA PAULA - locul I-medalie de aur-100 puncte
ROTUND DIANA - locul I-medalie de aur-100 puncte
SCHIAUA IOANA ANTONIA - locul I-medalie de aur-100 puncte
STEFANOIU RARES ANDREI - locul I-medalie de aur-100 puncte
TRASNEA ANDREI TONI - locul I-medalie de aur-100 puncte
BOZIERU CARINA - locul III-medalie de bronz-99 puncte
BUHNILA ANDREEA DANIELA - locul III-medalie de bronz-99 puncte
CIOBANU MATEI CIPRIAN - locul III-medalie de bronz-99 puncte
POPOVICI ALEXANDRU ANDREI - locul III-medalie de bronz-99 puncte
SARB REBECA GEORGIANA - locul III-medalie de bronz-99 puncte
UNGURESCU ANDREEA III-medalie de bronz-99 puncte
IORDACHE MARA CORINA GABRIELA - locul I-medalie de aur-100 puncte
MITOIU DANIEL - locul I-medalie de aur-100 puncte
NEDELCU RARES MIHAI - locul I-medalie de aur-100 puncte
NINU DAVID GABRIEL - locul I-medalie de aur-100 puncte
PIRVU BIANCA MARIA - locul I-medalie de aur-100 puncte
SBINGU DIANA MARIA - locul I-medalie de aur-100 puncte
STANCIU EMILIA IOANA - locul I-medalie de aur-100 puncte
TOCIU ANDREI CAMIL - locul I-medalie de aur-100 puncte
CHELARIU MIHAI SILVIU - locul III-medalie de bronz-99 puncte
DRAGNE ANDRA AMALIA - locul I-medalie de aur-100 puncte
GAUREANU ANDRADA ANA MARIA - locul I-medalie de aur-100 puncte
RUSU ALEXANDRA IOANA - locul I-medalie de aur-100 puncte
SERBAN ANA ANDRADA - locul I-medalie de aur-100 puncte
STATE ANA SABINA - locul I-medalie de aur-100 puncte
TURCU IRINA OANA - locul I-medalie de aur-100 puncte
LUPASCU LUCIA FRANCESCA - locul III-medalie de bronz-98 puncte
NICORICI ANDREEA - locul III-medalie de bronz-98 puncte

Concurs Nastasescu - limba engleza - faza I - clasament national

TOCIU ANDREI CAMIL-I-medalie de aur-100 puncte
VOICULESCU DAVID-I-medalie de aur-100 puncte
BOTTEZ IOANA ANDREEA-I-medalie de aur-100 puncte
OANCEA TEODORA FELICIA-I-medalie de aur-100 puncte
TURCU IRINA OANA-III-medalie de bronz-98 puncte

OLIMPIADA - FAZA NATIONALA

Educatie tehnologica
Nume si prenume elev Clasa Premiul Profesor indrumator
Mitroi Andrei VIII A mentiune Aurelia Candel

Limba romana
Nume si prenume elev Clasa Premiul Profesor indrumator
Sibiseanu Octavia V B premiul special Vera Enache

OLIMPIADA - FAZA PE MUNICIPIU

Limba romana

Oancea Theodora-IV C –premiul I- prof. indrumator Nela Popescu
Enescu Carmen-IV A-premiul I- prof. indrumator Irina Nechita
Radu Oana Iulia-IV C- premiul I- prof. indrumator Nela Popescu
Stefanoiu Maria Cristina-IV C- premiul II- prof. indrumator Nela Popescu
Dan Antonia-IV A premiul II- prof. indrumator Irina Nechita
Alexandru Nicole Ana Maria-IV B premiul II- prof. indrumator Marilena Bican
Bottez Ioana-IV C- premiul II prof. indrumator Nela Popescu
Dragne Andra-IV A premiul II- prof. indrumator Irina Nechita
Damaschin Maria-IV B-premiul II- prof. indrumator Marilena Bican
Tudosie Mihnea-IV C- premiul II prof. indrumator Nela Popescu
Sibiseanu Octavia-V D-premiul II-prof indrumator Vera Enache
Deftu Andreea-V B premiul III-prof indrumator Georgeta Nicolescu
Cazacu Alexandra Ioana -V D-premiul III-prof indrumator Vera Enache
Zorzoliu Iulia- VII B-premiul III-prof indrumator Vera Enache
Niculescu Catalin-IV C-mentiune prof. indrumator Nela Popescu
Dumitrache Ana Sabina-VC- mentiune-prof indrumator Gina Nidelea
Moldoveanu Alexandra- IV D- mentiune - prof indrumator Cristina Pascu
Lupascu Iulia Francesca- V B -mentiune-prof indrumator Georgeta Nicolescu
Socoteanu Andreea- V A-mentiune-prof indrumator Aurelia Gheorghe
Tanase Raluca Alexandra- V D-mentiune-prof indrumator Vera Enache
Nicorici Andreea -VII B-mentiune-prof indrumator Vera Enache
Gheti Stefan- VII B-mentiune-prof indrumator Vera Enache
Cojocaru Diana- VII A-mentiune-prof indrumator Aurelia Gheorghe
Mitroi Andrei-VIII A- mentiune-prof indrumator Gina Nidelea
Niculae Maria Alexandra- mentiune-prof indrumator Gina Nidelea
Fagarasanu Ioana-VIII D- mentiune-prof indrumator Aurelia Gheorghe
Buga Roxana- VIII D- mentiune-prof indrumator Aurelia Gheorghe

MATEMATICA

Dumitrescu Dragos-IV C-premiul I- prof. indrumator Nela Popescu
Fusneica Florentin-IV C-premiul III- prof. indrumator Cristina Pascu
Sibiseanu Octavia-V D-mentiune-prof. indrumator Viorica Buruiana
Iliescu Cristiana-VI B-mentiune-prof. indrumator Teodora Dumitrescu

BIOLOGIE

Gheti Stefan-VII B-premiul II-prof. indrumator Viorica Barbulescu
Nicorici Andreea-VII B- premiul II-prof. indrumator Viorica Barbulescu
Banica Bianca-VII A-mentiune- prof. indrumator Viorica Barbulescu

LIMBA ENGLEZA

Banica Bianca-VII A-premiul II-prof. indrumator Eugenia Lascau
Andrei Mitroi-VIII A-premiul II-prof. indrumator Adriana Zamfir
Voicila Olivia-VIII C-premiul III-prof. indrumator Rodica Onofrei

FIZICA

Radu Ionescu Stefan-VI E- premiul II-prof indrumator Mariana Vasile
Iliescu Cristiana-VI B- premiul III-prof indrumator Mihaela Enea

OLIMPIADA-FAZA PE SECTOR

Biologie
Nume si prenume elev Clasa Punctaj Profesor indrumator
Banica Bianca Cornelia VII A premiul III Viorica Barbulescu
Gheti Stefan Viorica Barbulescu premiul III Viorica Barbulescu
Nicorici Andreea VII B premiul III Viorica Barbulescu

Fizica
Nume si prenume elev Clasa Punctaj Profesor indrumator
Iliescu Cristiana VI B premiul I Mihaela Enea
Radu Ionescu Stefan VI E premiul III Mariana Vasile
Manole Antonia VI B premiul III Mihaela Enea
Botosencu Adelina Marilena VI E premiul III Mariana Vasile
Publik Mihai Alin VI A mentiune Mariana Vasile
Bajan Alexandru VI C mentiune Mihaela Enea
Breaz Catalin VI D mentiune Mihaela Enea
Rapiteanu Robert VI B mentiune Mihaela Enea
Marinescu Mihai VI C mentiune Mihaela Enea
Spirea Ana Maria VI C mentiune Mihaela Enea
Dobre Ovidiu VI B mentiune Mihaela Enea
Bercoci Iliescu Luca VIII A mentiune Mariana Vasile

Limba romana

Dumitrache Ana Sabina-V C-premiul I-prof. indrumator Gina Nidelea
Oancea Teodora - IV C - premiul II - prof. indrumator Nela Popescu
Alexandru Nicole Ana Maria - IV B - premiul II - prof. indrumator Marilena Bican
Dragne Andra - IV A - premiul II - prof. indrumator Irina Nechita
Damaschin Maria - IV B-premiul II - prof. indrumator Marilena Bican
Stefanoiu Maria Cristina- IV C - premiul II - prof. indrumator Nela Popescu
Deftu Ruxandra Andreea - V B - premiul II - prof indrumator Georgeta Nicolescu
Cazacu Alexandra - V D - premiul II - prof. indrumator Vera Enache
Gheti Stefan - VII B - premiul II - prof. indrumator Vera Enache
Nicorici Andreea - VII B - premiul II - prof. indrumator Vera Enache
Radu Oana Iulia - IV C - premiul III - prof. indrumator Nela Popescu
Tudosie Mihnea - IV C - premiul III - prof. indrumator Nela Popescu
Enescu Carmen - IV A - premiul III - prof. indrumator Irina Nechita
Petre Alexandru - IV C - premiul III - prof. indrumator Nela Popescu
Bottez Ioana - IV C - premiul III - prof. indrumator Nela Popescu
Dan Antonia - IV A - premiul III - prof. indrumator Irina Nechita
Ursu Andrei - IV B - premiul III - prof. indrumator Marilena Bican
Niculescu Catalin - IV C - premiul III - prof. indrumator Nela Popescu
Mihai Marius Razvan -V D - premiul III - prof. indrumator Vera Enache
Petre Luiza Maria - V D - premiul III - prof. indrumator Vera Enache
Manole Stefania Antonia - VI B - premiul III - prof. indrumator Gina Nidelea
Obreascu Teodor - VII B - premiul III - prof. indrumator Vera Enache
Cojocaru Diana - VII A - premiul III - prof. indrumator Aurelia Gheorghe
Enache Veronica - VII B - premiul III - prof. indrumator Vera Enache
Mitroi Andrei - VIII A - premiul III - prof. indrumator Gina Nidelea
Voicila Olivia - VIII C - premiul III - prof. indrumator Vera Enache
Moldovan Irina - IV D - mentiune - prof. indrumator Cristina Pascu
Toma Andrei - IV C - mentiune - prof. indrumator Nela Popescu
Dumitrescu Dragos - IV C-mentiune - prof. indrumator Nela Popescu
Gaureanu Andrada - IV D-mentiune - prof. indrumator Cristina Pascu
Florea Andreea Cristina - IV B-mentiune - prof. indrumator Marilena Bican
Turcu Oana Irina - IV B-mentiune - prof. indrumator Marilena Bican
Serban Ana Andrada - IV D-mentiune - prof. indrumator Cristina Pascu
Socoteanu Andreea Alexandra - V A-mentiune - prof. indrumator Aurelia Gheorghe
Tanase Raluca Andreea - V D- mentiune - prof. indrumator Vera Enache
Lupascu Lucia Francesca - V B- mentiune - prof indrumator Georgeta Nicolescu
Sibiseanu Octavia - V D- mentiune - prof. indrumator Vera Enache
Bibu Iulia - V A - mentiune - prof. indrumator Aurelia Gheorghe
Oprea Daria - VI A - mentiune - prof. indrumator Vera Enache
Zorzoliu Iulia - VII B – mentiune - prof. indrumator Vera Enache
Ivana Felicia - VII D- mentiune - prof. indrumator Gina Nidelea
Preda Daniela - VIII B- mentiune - prof indrumator Georgeta Nicolescu
Niculae Maria - VIII A- mentiune - prof. indrumator Gina Nidelea
Buga Roxana Madalina - VIII D - mentiune - prof. indrumator Aurelia Gheorghe
Fagarasanu Ioana - VIII D - mentiune - prof. indrumator Aurelia Gheorghe

Matematica

Dumitrescu Dragos-IV C-premiul I- prof. indrumator Nela Popescu
Fusneica Florentin Cristian -IV D--premiul I- prof. indrumator Cristina Pascu
Toma Andrei- IV C-premiul I- prof. indrumator Nela Popescu
Cazacu Alexandra-V D-premiul II-prof indrumator Viorica Buruiana
Dumitrache Sabina-V C-premiul III prof indrumator Viorica Buruiana
Sibiseanu Octavia-V D-premiul III- prof indrumator Viorica Buruiana
Radu Teodor-V B-premiul III -prof. indrumator Marioara Iordan
Tecuceanu Ovidiu-VC-premiul III -prof indrumator Viorica Buruiana
Iliescu Cristiana-VI B-premiul III-prof. indrumator Teodora Dumitrescu
Nicorici Andreea-VII B-premiul III-prof. indrumator Ion Georgescu
Enache Ramona-VIII B-premiul III-prof. indrumator Marioara Iordan
Lupu Eduard-VIII A-premiul III- prof indrumator Viorica Buruiana
Bercoci Iliescu Luca-VIII A-premiul III- prof indrumator Viorica Buruiana
Oancea Teodora- IV C-mentiune- prof. indrumator Nela Popescu

Educatie tehnologica

Bibu Iulia –V A-premiul I-prof. indrumator Aurelia Candel
Iliescu Cristiana-VI B-premiul I- prof. indrumator Aurelia Candel
Ses Rebeca-VI B-premiul I- prof. indrumator Aurelia Candel
Gruescu Victor –VIII A- premiul I-prof. indrumator Aurelia Candel
Manole Antonia Stefania-VI B-premiul II- prof. indrumator Aurelia Candel
Mitroi Andrei-VIII A-premiul II- prof. indrumator Aurelia Candel
Socoteanu Andreea-V A-premiul III- prof. indrumator Aurelia Candel
Tanase Raluca-V D-mentiune- prof. indrumator Aurelia Candel
Floroiu Bogdan-VIII D-mentiune- prof. indrumator Aurelia Candel

Limba engleza

Gruescu Victor-VIII A-premiul I-prof. indrumator Adriana Zamfir
Mitroi Andrei -VIII A-premiul I-prof. indrumator Adriana Zamfir
Brates Oana--VIII A-premiul IIII-prof. indrumator Adriana Zamfir
Banica Bianca-VII A- premiul IIII-prof. indrumator Eugenia Lascau
Voicila Andreea-VIII C-premiul III-prof. indrumator Rodica Onofrei
Busi Alexandra- VII A- mentiune-prof. indrumator Eugenia Lascau
Floroiu Bogdan-VIII D- mentiune-prof. indrumator Eugenia Lascau

Geografie

Dumitrescu Florentina-VIII D-mentiune-prof indrumator Adriana Garboiu

Religie

Dumitrescu Florentina-VIII D-premiul III-prof indrumator Eugenia Fartatescu

Olimpiada sportului scolar

Zorzoliu Iulia-VII B-premiul II–sah-prof indrumator Xenia Toader
Echipa de baschet fete-premiul I- prof indrumator Xenia Toader
Echipa de volei baieti- premiul I- prof indrumator Marcel Ursachi
Echipa de volei fete- premiul II- prof indrumator Marcel Ursachi
Echipa de baschet baieti-mentiune- prof indrumator Xenia Toader

Concursul National “Plus minus poezie”
Nume si prenume elev Clasa Premiul Profesor indrumator
Sibiseanu Octavia V B participare Vera Enache si Viorica Buruiana

Premii obtinute de elevii scolii la olimpiade si concursuri in anul scolar 2010-2011

Concurs Nastasescu - matematica - faza I - clasament judetean

Nume si prenume elev Clasa Punctaj Premiu
Bottez Ioana Andreea IV 100 I
Tudosie Mihnea Vlad IV 100 I
Dumitrache Sabina V 100 I
Dumitrescu Dragos IV 97 IV
Oancea Teodora Felicia IV 97 IV
Cazacu Alexandra V 97 IV
Mihai Marius V 97 IV
Tociu Andrei Camil III 96 V
Voiculescu David III 96 V
Turcu Irina IV 96 V

Concurs Nastasescu - matematica - faza I - clasament national

Nume si prenume elev Clasa Punctaj Premiu Medalie
Bottez Ioana Andreea IV 100 I medalie de aur
Tudosie Mihnea Vlad IV 100 I medalie de aur
Dumitrache Sabina V 100 I medalie de aur
************ IV 100 I medalie de aur

Concurs Nastasescu - limba romana - faza I - clasament national

Clasa Nume si prenume elev Premiu Punctaj
2 Caduc Vlada Maria I - medalie de aur 100
2 Comana Cristian Mihai I - medalie de aur 100
2 Dima Andreea Elena I - medalie de aur 100
2 Dragomiristeanu Calin I - medalie de aur 100
2 Duta Letitia Maria I - medalie de aur 100
2/td> Haldan Valentin Andrei I - medalie de aur 100
2 Jiman Maria Ioana I - medalie de aur 100
2 Moldovan Oana Larisa I - medalie de aur 100
2 Pora Paula I - medalie de aur 100
2 Rotund Diana I - medalie de aur 100
2 Schiaua Ioana Antonia I - medalie de aur 100
2 Stefanoiu Rares Andrei I - medalie de aur 100
2 Trasnea Andrei Toni I - medalie de aur 100
2 Bozieru Carina III - medalie de bronz 99
2 Buhnila Andreea Daniela III - medalie de bronz 99
2 Ciobanu Matei Ciprian III - medalie de bronz 99
2 Popovici Alexandru Andrei III - medalie de bronz 99
2 Sarb Rebeca Georgiana III - medalie de bronz 99
2 Ungurescu Andreea III - medalie de bronz 99
3 Iordache Mara Corina Gabriela I - medalie de aur 100
3 Nedelcu Rares Mihai I - medalie de aur 100
3 Ninu David Gabriel I - medalie de aur 100
3 Parvu Bianca Maria I - medalie de aur 100
3 Sbingu Diana Maria I - medalie de aur 100
3 Stanciu Emilia Ioana I - medalie de aur 100
3 Tociu Andrei Camil I - medalie de aur 100
3 Chelariu Mihai Silviu III - medalie de bronz 99
4 Dragne Andra Amalia I - medalie de aur 100
4 Gaureanu Andrada Ana Maria I - medalie de aur 100
4 Rusu Alexandra Ioana I - medalie de aur 100
4 Serban Ana Andrada I - medalie de aur 100
4 State Ana Sabina I - medalie de aur 100
4 Lupascu Lucia Francesca III - medalie de bronz 98
4 Nicorici Andreea III - medalie de bronz 98

Concurs Nastasescu - limba engleza - faza I - clasament national

Clasa Nume si prenume elev Premiu Punctaj
3 Tociu Andrei Camil I - medalie de aur 100
3 Voiculescu David I - medalie de aur 100
4 Bottez Ioana Andreea I - medalie de aur 100
4 Oancea Teodora Felicia I - medalie de aur 100
4 Turcu Irina Oana III - medalie de bronz 98