Premii obtinute de elevii scolii la olimpiade si concursuri in anul scolar 2009-2010

OLIMPIADE

Faza nationala

Istorie

Nume si prenume elev Clasa Premiul obtinut Profesor
Andreica Cristina VIII A mentiune Maricel Barticu

Limba Romana

Nume si prenume elev Clasa Premiul obtinut Profesor
Cojocaru Diana VI A participare Aurelia Gheorghe

Rezultate obtinute la faza pe municipiu in anul scolar 2009-2010

Faza pe municipiu

Fizica

Nume si prenume elev Clasa Premiul obtinut Profesor
Bercoci-Iliescu Luca VII A mentiune Iosefina Bratu

Limba romana

Nume si prenume elev Clasa Premiul obtinut Profesor
Cazacu Alexandra Ioana IV D I Niculina Ilarion
Deftu Ruxandra IV B I Ioana Georgescu
Cojenescu Alexandra IV B II Ioana Georgescu
Tanase Raluca Alexandra IV D II Niculina Ilarion
Voicu Catalina Maria IV D II Niculina Ilarion
Dumitrache Sabina IV C III Chira Gavrila
Chirita David Florentina IV D III Niculina Ilarion
Sibiseanu Octavia. IV D III Niculina Ilarion
Socoteanu Andreea Alexandra IV A mentiune Adriana Georgescu
Cristea Andrei Florin IV B mentiune Ioana Georgescu
Bibu Iulia IV A mentiune Adriana Georgescu
Barbu Andreea Roxana IV C mentiune Chira Gavrila

Matematica

Nume si prenume elev Clasa Premiul obtinut Profesor
Berceanu Matei IV D I Niculina Ilarion
Cazacu Alexandra IV D I Niculina Ilarion
Ivana Iulia IV D I Niculina Ilarion
Mihai Marius IV D I Niculina Ilarion
Sibiseanu Octavia IV D I Niculina Ilarion
Tanase Raluca IV D I Niculina Ilarion
Radu Teodor IV B I Ioana Georgescu
Dumitrescu Andrei IV C I Chira Gavrila
Varschi David IV A II Adriana Georgescu
Chirita David IV D III Niculina Ilarion
Bibu Iulia IV B III Adriana Georgescu
Iliescu Cristiana V B III Dumitrescu Teodora
Ses Rebeca V B III Dumitrescu Teodora

Biologie

Nume si prenume elev Clasa Premiul obtinut Profesor
Bercoci Iliescu Luca VII A II prof. Viorica Barbulescu
Gruescu Victor VII A III prof. Viorica Barbulescu
Mitroi Andrei VII A III prof. Viorica Barbulescu

Educatie tehnologica

Nume si prenume elev Clasa Premiul obtinut Profesor
Popa Sabin VIII A II prof. Aurelia Candel
Porcișteanu Georgiana VII A mentiune prof. Aurelia Candel
Gheti Ștefan VII A mentiune prof. Aurelia Candel

Istorie

Nume si prenume elev Clasa Premiul obtinut Profesor
Andreica Cristina VIII A I prof. Maricel Bartic
Iacob Alina VIII B II prof. Maricel Bartic

Engleza

Nume si prenume elev Clasa Premiul obtinut Profesor
Mitroi Andrei VII A I Adriana Zamfir
Voicila Andreea VII C I Rodica Onofrei
Berceanu Ioana VIII C I Rodica Onofrei
Luca Andreea VIII A I Rodica Onofrei
Andreica Cristina VIII A I Rodica Onofrei
Maior Bodescu Roxana VIII C I Rodica Onofrei
Brates Oana VII A II Rodica Onofrei
Porcistenu Georgiana VIII A II Rodica Onofrei
Leonte Vlad VII D mentiune Lascau Eugenia
Iacob Ioana VIII B mentiune Adriana Zamfir

Olimpiada nationala a sportului scolar

Nume si prenume elev Clasa Premiul obtinut Profesor
Zorzoliu Iulia VII B II - sah Xenia Toader
Echipa de baschet fete II
Echipa de baschet baieti IV
Echipa de handbal baieti III
Echipa de fotbal baieti II

Faza pe sector

Limba romana

Nume si prenume elev Clasa Premiul obtinut Profesor
Cazacu Alexandra Ioana IV D I Niculina Ilarion
Pascu Mara Bianca IV D I Niculina Ilarion
Bibu Iulia IV A II Adriana Georgescu
Dumitrache Sabina IV C II Chira Gavrila
Tanase Raluca Alexandra IV D II Niculina Ilarion
Ivana Iulia Madalina IV D II Niculina Ilarion
Ofiteru Ana Gabriela IV A II Adriana Georgescu
Deftu Ruxandra IV B II Ioana Georgescu
Sibiseanu Octavia IV D II Niculina Ilarion
Voicu Catalina IV D II Niculina Ilarion
Berceanu Matei Tudor IV D III Niculina Ilarion
Chirita David IV D III Niculina Ilarion
Socoteanu Andreea Alexandra IV A III Adriana Georgescu
Cristea Andrei Florin IV B III Ioana Georgescu
Colcova Antonia Mihaela IV D III Niculina Ilarion
Bataus Elena Andreea IV B III Chira Gavrila
Butu Elena Alexandra IV B III Ioana Georgescu
Turugiu Andreea IV B III Ioana Georgescu
Barbu Andreea IV C III Chira Gavrila
Cojenescu Alexandra IV B III Ioana Georgescu
Voinescu Andreea IV A mentiune Adriana Georgescu
Lupescu Cristian IV C mentiune Chira Gavrila
Stoian Petrina IV A mentiune Adriana Georgescu
Mitrache Andreea IV A mentiune Adriana Georgescu
Onica Adrian Gabriel IV C mentiune Chira Gavrila
Iliescu Ioana IV B mentiune Ioana Georgescu
Stoica Irina IV D mentiune Niculina Ilarion
Camarasoiu Ema IV B mentiune Ioana Georgescu
Manole Antonia V B III G. Nidelea
Iliescu Cristina V B III G. Nidelea
Oprea Daria V A III V. Enache
Cojocaru Diana VI A III A. Gheorghe
Enache Veronica VI B III V. Enache
Nicorici Andreea VI C III G. Nicolescu
Mitroi Andrei VII A III G. Nidelea
Porcisteanu Georgiana VIII A III V. Enache
Berceanu Ioana VIII C III A. Gheorghe
Spirea Ana Maria V C mentiune G. Nicolescu
Toma Cristian VI B mentiune V. Enache
Brates Oana Maria VII A mentiune G. Nidelea
Fagarasanu Ioana VII D mentiune A. Gheorghe
Voicila Olivia VII C mentiune V. Enache
Stanciu Mara VIII B mentiune G. Nidelea
Maior Bodescu Roxana VIII C mentiune A. Gheorghe

Fizica

Nume si prenume elev Clasa Premiul obtinut Profesor
Enache Ramona VII B mentiune I. Bratu
Bercoci Iliescu VII A mentiune I. Bratu
Gruescu Victor VII A mentiune I. Bratu

Engleza

Nume si prenume elev Clasa Premiul obtinut Profesor
Mitroi Andrei VII A I Adriana Zamfir
Voicila Andreea VII C I Rodica Onofgrei
Berceanu Ioana VIII C I Rodica Onofgrei
Luca Andreea VIII A I Rodica Onofgrei
Andreica Cristina VIII A I Rodica Onofgrei
Maior Bodescu Roxana VIII C I Rodica Onofgrei
Brates Oana VII A II Rodica Onofgrei
Porcisteanu Georgiana VIII A. II Rodica Onofgrei
Leonte Vlad VII D mentiune Lascu Eugenia
Iacob Ioana VIII B mentiune Adriana Zamfir

Educatie tehnologica

Nume si prenume elev Clasa Premiul obtinut Profesor
Iliescu Cristiana V B I Aurelia Candel
Porcisteanu Georgiana VIII A I Aurelia Candel
Popa Sabin VIII A III Aurelia Candel
Manole Stefania Antonia V B III Aurelia Candel
Gheti Stefan VI B III Aurelia Candel

Biologie

Nume si prenume elev Clasa Premiul obtinut Profesor
Gruescu Victor VII A II Viorica Bărbulescu
Mitroi Andrei VII A II Viorica Bărbulescu
Bercoci Iliescu VII A III Viorica Bărbulescu

Matematica

Nume si prenume elev Clasa Premiul obtinut Profesor
Berceanu Matei Tudor VI D I Niculina Ilarion
Cazacu Alexandra IV D I Niculina Ilarion
Ivana Iulia Madalina IV D I Niculina Ilarion
Sibiseanu Octavia IV D I Niculina Ilarion
Tanase Raluca Alexandra IV D I Niculina Ilarion
Paraschiv George Catalin IV B I Ioana Georgescu
Radu Tudor Goerge IV B I Ioana Georgescu
Bibu Iulia Maria IV A II Adriana Georgescu
Virschi David Stefan IV A II Adriana Georgescu
Mihai Marius Razvan IV D II Niculina Ilarion
Onica Adrian Gabriel IV C II Chira Gavrila
Chirita David IV D II Niculina Ilarion
Lupescu Cristian IV C III Chira Gavrila
Voicu Catalina IV B III Niculina Ilarion
Deftu Ruxandra-Andreea IV B III Ioana Georgescu
Dumitrache Ana-Sabina IV C III Chira Gavrila
Dumitrescu ANdrei Ciprian IV C III Chira Gavrila
Dumitru Alexandru IV A III Adriana Georgescu
Iliescu Cristiana V B II Teodora Dumitrescu
Danciu Andrei V A II Teodora Dumitrescu
Bercoci Iliescu Luca VII A II Viorica Buruiana
Ses Rebeca V B II Teodora Dumitrescu
Spirea Ana V C III Marioara Iordan
Obreascu Teodor VI B III Ion Georgescu
Gruescu Victor VII A III Viorica Buruiana
Rapiteanu Robert V A III Teodora Dumitrescu
Ghetri Stefan VI B III Ion Georgescu
Stanescu Beatrice VII D III Elena Dumitrache
Nicorici Andreea VI B III Ion Georgescu
Serban Alexandru VI B III Ion Georgescu
Berceanu Ioana VIII C III Viorica Buruiana
Momete Mihai Calin VIII D III Teodora Dumitrescu
Andreica Cristina VIII A III Viorica Buruiana
Popa Sabin VIII A III Vioriva Buruiana

Istorie

Nume si prenume elev Clasa Premiul obtinut Profesor
Iacob Alina VIII B II Maricel Bartic
Andreica Cristina VIII A II Maricel Bartic
Radu Denisa VIII A II Maricel Bartic
Gavrila Denisa VIII D III Maricel Bartic

CONCURSURI

Concursul interdisciplinar "Plus minus poezie" - faza nationala

Nume si prenume elev Clasa Premiul obtinut
Ses Raluca V B mentiune
Cojocaru Diana VI A mentiune

Concurs de chimie Raluca Ripan - faza pe sector

Nume si prenume elev Clasa Premiul obtinut
Mitroi Andrei VII A mentiune

Rezultate obtinute la concursul "Calator printre ... randuri"

Faza pe municipiu

Nume si prenume elev Clasa Punctaj Indrumator
Comana Cristian I 94 Putaru Madalina
Ichim Alina I 91 Manole Gabriela
Pora Paula I 90 Putaru Madalina
Trusescu Bianca II 90 Bataus Cornelia
Serban Andrada III 96 Popescu Nela
Toma Andrei III 95 Popescu Nela
Oancea Teodora III 95 Popescu Nela
Dan Antonia III 91 Nechita Irina
Radu Oana Iulia III 91 Popescu Nela
Enescu Carmen III 90 Nechita Irina
Gaureanu Andrada III 90 Pascu Cristina

Rezultate obtinute la concursul "Calator printre ... randuri"

Faza pe sector

Nume si prenume elev Clasa Punctaj Premiul obtinut Indrumator
Comana Cristian I 94 III Putaru Madalina
Ichim Alina. I 91 III Manole Gabriela
Pora Paula I 90 III Putaru Madalina
Rotund Diana I 85 mentiune Ion Steluta
Grigorescu Maria I 81,5 Manole Gabriela
Doscas Rebeca I 81 Sarpe Mariana
Medre Mihai I 77,5 Sarpe Mariana
Voica Andreea I 77 Sarpe Mariana
Dima Andreea I 74 Manole Gabriela
Stanciu Diana I 73 Sarpe Mariana
Oancea Andrei I 72 Stepanov Maria
Stefan Sergiu I 69,5 Putaru Madalina
Anton Alexandra I 69 Manole Gabriela
Chirita Daria I 69 Manole Gabriela
Asofiei Bianca I 68,8 Medre Tatiana
Draghici Matei I 65 Stepanov Maria
Caduc Vlada I 65 Stepanov Maria
Cristea Gabriel I 58 Sarpe Mariana
Trusescu Bianca II 90 III Bataus Cornelia
Lungu Alexandra II 85 mentiune Bataus Cornelia
Serban Andrada III 95 II Pascu Cristina
Toma Andrei III 95 II Popescu Nela
Oancea Teodora III 95 II Popescu Nela
Dan Antonia III 91 III Nechita Irina
Radu Oana Iulia III 91 III Popescu Nela
Enescu Carmen III 90 III Nechita Irina
Gaureanu Andrada III 90 III Pascu Cristina
Ursu Andrei III 86 mentiune Bican Marilena
Fusneica Florentin Cristian III 85 mentiune Pascu Cristina

CANGURUL MATEMATIC - faza nationala - proba de baraj

Nume si prenume elev Clasa Punctaj obtinut
Dumitrescu Dragos III C 140
Tudosie Mihnea Vlad III C 108,75
Bibu Iulia IV A 123,75
Radu Teodor IV B 118
Paraschiv George IV B 115
Badescu Horatiu IV A 110
Iliescu Cristina V B 110
Toma Cristian IV B 109

Etapa pe municipiu

CANGURUL MATEMATIC - elevi calificati la proba de baraj

Nume si prenume elev Clasa Punctaj obtinut
Dumitrescu Dragos III C 122.50
Tudosie Mihnea Vlad III C 102.25
Zaharescu Alexandru III C 94.75
Toma Andrei III C 92.25
Oancea Theodora III C 90
Niculescu Catalin III C 89.50
Zmaranda Ana III A 88.75
Turcu Irina Oana III B 86.75
Botez Ioana III C 77.50
Lupescu Cezar III C 75
Fusneica Florin III D
Cazacu Mihai III A 67.50
Baduna Teodora III C 64
Stefanoiu Maria III C 62.50
Iordache Sherine III B 60
Turchina Alexandru III A 60
Paraschiv Grigore IV B 123.25
Bibu Iulia Maria IV D 97.50
Radu Teodor IV B 95
Deftu Ruxandra IV B 91.25
Badescu Horatiu IV A 83.75
Iliescu Cristiana V B 96.75
Breaz Catalin V D 88
Marin Andreea V C 86.25
Carstea Laurentiu V D 75
Toma Cristian VI B 125.50
Badea Andreea VI A 103.75
Gheti Stefan VI B 100
Para Razvan VI B 95.25
Minca Catalin VI B 94.5
Cojocaru Diana VI A 91.75
Obreascu Teodor VI B 91
Zorzoliu Iulia VI B 87.75
Banica Bianca VI A 82.75
Nicorici Andreea VI B 82
Apostol Mihai VI B 78.75
Mardar Iris VI A 76.25
Deaconu Andrei VI C 76
Bercoci Luca VII A 110.25
Gruescu Victor VII A 108.75
Lupu Leonard VII A 87.25
Zmaranda Simona VII A 82.25
Jugravu Mihai VII A 76
Popa Sabin Ioan VIII A 99
Radu Denisa VIII A 83.5
Momete Mihai Calin VIII D 81
Stan Denisa VIII C 77
Ionuta Maria VIII A 76

 

Concursul lumina match

Nume si prenume elev Clasa Profesor
Bibu Iulia IV A A. Georgescu
Badescu Horatiu IV A A. Georgescu
Radu Teodor IV B A. Georgescu
Paraschiv George IV B A. Georgescu
Iliescu Ioana IV B A. Georgescu
Deftu Ruxandra IV B I. Georgescu
Berceanu Matei IV D N. Ilarion
Ivana Iulia IV D N. Ilarion
Cazacu Alexandra IV D N. Ilarion
Voicu Catalina IV D N. Ilarion
Tanase Raluca IV D N. Ilarion
Sibiseanu Octavia IV D N. Ilarion
Bordianu Alexandra IV D N. Ilarion
Mihai Marius IV D N. Ilarion
Cojocaru Alexandra IV D N. Ilarion
Stoica Irina IV D N. Ilarion
Iliescu Cristiana V B T. Dumitrescu
Gheti Stefan VI B I. Georgescu
Toma Cristian VI B I. Georgescu
Obreascu Teodor VI B I. Georgescu
Minca George VI B I. Georgescu
Turcu Andrei VI B I. Georgescu
Micu Razvan VI C V. Buruiana
Berceanu Ioana VIII C V. Buruiana

Concursul de arta plastica "Sentimente colorate"

Concurs interjudetean - premiul III - echipa de elevi din clasele II F, III A si III C

Concursul "Micii artisti"

- premiul II - Mitru Cosmina si Olteanu Daniela - II F

Concursul "Autoportretul"

Nume si prenume elev Clasa Premiul acordat
Farcas Flamaropol Dan II F I
Morosanu Daniela III C II
Ilie Andreea II F III
Baduna Teodora III C III
Trusescu Bianca II F mentiune

Concursul "Scrisoare catre prietenul meu" - concurs national

- premiul I - Oancea Teodora - III C

Olimpiada nationala a sportului scolar

Zorzoliu Iulia - premiul II - sah - prof. Xenia Toader
Echipa de baschet fete - locul II - prof. Xenia Toader
Echipa de baschet baieti - locul VI - prof. Xenia Toader

CONCURSURI

Concurs de evaluare Nastasescu - matematica - etapa a III-a

Nume si prenume Clasa premiul obtinut punctaj
Marinescu Stefan Valentin VII diploma de merit 63
Lupu Leonard VII diploma de merit 62
Micu Razvan Florian VI diploma de merit 78
Para Razvan Adrian VI diploma de merit 75
Turcu Andrei VI diploma de merit 75
Breaz Catalin V diploma de merit 80
Dascalu Daniela V diploma de merit 71
Bordianu Alexandra Maria IV medalie de aur 100
Cazacu Alexandra Ioana IV medalie de aur 100
Ivana Iulia Madalina IV medalie de aur 100
Deftu Ruxandra Andreea IV medalie de aur 100
Radu Teodor George IV medalie de aur 100
Voicu Catalina Maria IV medalie de aur 100
Alexandru Nicolae III medalie de aur 100
Baduna Teodora Andra III medalie de aur 100
Bottez Ioana Andreea III medalie de aur 100
Dragne Andra Amalia III medalie de aur 100
Dumitrescu Dragos III medalie de aur 100
Enescu Carmen Ioana III medalie de aur 100
Fusneica Florentin Cristian III medalie de aur 100
Nae David Ovidiu III medalie de aur 100
Rusu Andrei III medalie de aur 100
Rusu David III medalie de aur 100
Serban Ana Andrada III medalie de aur 100
Tudosie Mihnea Vlad III medalie de aur 100
Stefanoiu Maria Cristina III medalie de aur 100

Concurs de evaluare Nastasescu - matematica - etapa a II-a

Clasa a II-a

Nume si prenume Clasa premiul obtinut punctaj
DOBRE VLAD IOAN II D medalie de aur 100
MARASCU DRAGOS MIHAI II B medalie de aur 100
TOCIU ANDREI CAMIL II B medalie de aur 100
RADOI TEODOR CRISTIAN II B diploma de merit 94
VOICULESCU DAVID II B diploma de merit 94
IORDACHE MARA CORINA II A diploma de merit 93
NEDELCU RARES MIHAI II B diploma de merit 93
IORDAN IOANA II C diploma de merit 90
SBINCU DIANA MARIA II A diploma de merit 90
FARCAS FLAMAROPOL DAN MIHAI II F diploma de merit 88
ICHIM ANDREI RAZVAN II C diploma de merit 87
PARVU BIANCA MARIA II C diploma de merit 87
ENACHE IOAN CALIN II B diploma de merit 86
STOICAN ANA MARIA II A diploma de merit 86
VASC ALEXANDRA II A diploma de merit 86
ROTARU ALEXANDRU MARIUS II A diploma de merit 85
CHIROIU IRIS MARIA II B diploma de merit 83
MITOIU DANIEL II E diploma de merit 83
SIMA TUDOR ALEXANDRU II A diploma de merit 82

Clasa a III-a

Nume si prenume Clasa premiul obtinut punctaj
Dragnea Andra Amalia III A medalie de aur 100
Dumitrescu Dragos III C medalie de aur 100
Fusneica Florentin Cristian III D medalie de aur 100
Baduna Teodora Andra III C diploma de merit 93
Botez Ioana Andreea III C diploma de merit 88
Oancea Theodora Felicia III C diploma de merit 88
Turcu Oana Irina III B diploma de merit 88
Preotesei Cosmin Andrei III A diploma de merit 83
Stefanoiu Maria Cristina III C diploma de merit 80
Lupescu Marius Alexandru Cezar III C diploma de merit 79

Clasa a IV-a

Nume si prenume Clasa premiul obtinut punctaj
Ivana Iulia Madalina IV D medalie de aur 100
Berceanu Matei Tudor IV D diploma de merit 95
Cazacu Alexandra Ioana IV D diploma de merit 95
Badescu Horatiu IV A diploma de merit 88
Mihai Marius Razvan IV D diploma de merit 88
Bataus Elena Andreea IV C diploma de merit 87
Radu Teodor George IV B diploma de merit 86
Sibiseanu Octavia IV A diploma de merit 86
Bordianu Alexandra Maria IV D diploma de merit 84
Toma Cristian IV B diploma de merit 93
Traistaru Alexandra IV C diploma de merit 79
Nicorici Andreea IV B diploma de merit 79

Clasa a VII-a

Nume si prenume Clasa premiul obtinut punctaj
Bercoci Luca Stefan VII A diploma de merit 79
Brates Oana VII A diploma de merit 74
Nicolae Maria VII A diploma de merit 67
Ispas Andreea VII diploma de merit 66
Neacsu Diana Georgiana VII C diploma de merit 66

Clasa a VIII-a

Nume si prenume Clasa premiul obtinut punctaj
Berceanu Ioana VIII C diploma de merit 76

Concursul national de evaluare in educatie "Nastasescu" - limba romana - etapa a III-a

Nume si prenume Clasa locul obtinut punctaj premiul obtinut
Stoican Ana Maria a II-a 1 100 medalie de aur
Iordan Ioana a II-a 1 100 medalie de aur
Ivaschescu Jaqueline Nataly a II-a 2 99,75 diploma de merit
Dobre Vlad Ioan a II-a 3 99,50 diploma de merit
Iordache Mara Corina a II-a 4 99,25 diploma de merit
Mitoiu Daniel a II-a 5 99 diploma de merit
Niculae Alexandra a II-a 5 99 diploma de merit
Sbincu Dana Maria a II-a 6 98,50 diploma de merit
Radu Anca Elena a II-a 7 98,00 diploma de merit
Ciobanu Ana Maria Elena a II-a 8 97,25 diploma de merit
Tociu Andrei Camil a II-a 9 97,00 diploma de merit
Gaureanu Andrada Ana Maria a III-a. 1 100 medalie de aur
Enescu Carmen Ioana a III-a 1 100 medalie de aur
Serban Ana ANdrada a III-a 2 98 diploma de merit
Damaschin Maria a III-a 4 96,5 diploma de merit
Berceanu Matei a IV-a 1 97 diploma de merit
Totilca Andra Cristiana a IV-a 1 97 diploma de merit
Socoteanu Andreea Alexandra a IV-a 1 97 diploma de merit
Climovschi Diana a IV-a 2 95,50 diploma de merit
Voicu Catalina Maria a IV-a 3. 95,00 diploma de merit

Concursul de evaluare Nastasescu - limba romana - etapa a II-a

Clasa a II-a

Nume si prenume Clasa premiul obtinut punctaj
DOBRE VLAD IOAN II D medaliede aur 100
DUTA ANA MARIA II C medaliede aur 100
ENACHE IOAN CALIN II B medaliede aur 100
IORDACHE MARA CORINA II A medaliede aur 100
MITOIU DANIEL II E medaliede aur 100
SBINGU DIANA MARIA II A medaliede aur 100
SERBANESCU MARA ANDREEA II B medaliede aur 100
CIOBANU ANA MARIA ELENA II E diploma de merit 98
TESIU MARIA SARA II B diploma de merit 97,5
VOICULESCU DAVID II B diploma de merit 97,5
GEORGESCU TEODOR MIHNEA II E diploma de merit 97
STANCIU EMILIA IOANA II B diploma de merit 97
UJICA ANDREI SORIN II D diploma de merit 97
DUMITRU MATEI IOAN II B diploma de merit 96,5
IORDAN IOANA II C diploma de merit 96,5
STOICAN ANA MARIA II A diploma de merit 96
Vasc Alexandra II A diploma de merit 96
Manea Cristian Andrei II E diploma de merit 95,5
Tociu Andrei Camil II B diploma de merit 95,5

Clasa a III-a

Nume si prenume Clasa premiul obtinut punctaj
Serban Ana Andrada III D medaliede aur 100
Turcu Oana Irina III B medaliede aur 100
Ursu Cristian Andrei III B diploma de merit 95,5
Rusu Alexandra Ioana III C diploma de merit 95
Morosanu Daniela III C diploma de merit 94
Sandu David III D diploma de merit 94
Cristescu Alexandra Maria III B diploma de merit 93,5

Clasa a IV-a

Nume si prenume Clasa premiul obtinut punctaj
Stoian Petrina Ioana Smaranda IV A medaliede aur 100
Vasile George Andrei IV B diploma de merit 95,6
Climovischi Diana IV D diploma de merit 95
Manolache Manuela Maria IV D diploma de merit 93,5
Ranga Maria Ingrid IV B diploma de merit 88,5
Camarasoiu Ema Ilinca IV B diploma de merit 85,5
Ivanuta Andrei IV D diploma de merit 83,5

Concursul de evaluare la Limba Engleza - Nastasescu - etapa a III-a

Clasa a II-a

Nume si prenume Clasa punctaj premiul obtinut
Enescu Carmen Ioana III A 100 medalie de aur
Bottez Ioana Andreea III C 97 diploma de merit
Dumitrescu Dragos III A 97 diploma de merit
Para Alina Alexandra III A 97 diploma de merit
Stefanoiu Maria Cristina III C 97 diploma de merit
Berceanu Matei Tudor IV D 100 medalie de aur
Ivana Iulia Madalina IV D 100 medalie de aur
Cojenescu Alexandra IV B 95 diploma de merit
Sibiseanu Octavia IV D 95 diploma de merit
Dumitrache Sabina IV C 94 diploma de merit
Andreescu Gabriel V E 92 diploma de merit
Bajan Alexandru V C 90 diploma de merit
Radu Ionescu Stefan Adrian V E 90 diploma de merit
Busi Alexandra VI A 84 diploma de merit
Calin Andra VI C 84 diploma de merit
Para Razvan Adrian VI B 82,75 diploma de merit
Ivan Andreea Maria VII C 85 diploma de merit
Floroiu Bogdan VII D 80 diploma de merit

Concursul interdisciplinar "PLUS MINUS POEZIE" - faza pe sector

Nume si prenume elev Clasa Premiul acordat
Sess Rebeca V B Premiul al III-lea
Cojocaru Diana IV A Premiul al III-lea

Concurs "Cine stie olimpism castiga" - faza pe sector

Echipaj fete - premiul I
Echipaj baieti - premiul I

Concursul national de evaluare la fizica

Turcu Radu - clasa VI B - premiul I

Cupa primaverii - sectiunea teatru

Trupa Infinit a Scolii 174 - Lociul III - prof. coordonator Magdalena Bacescu

Concursul de poezie "Emotie de vers"

Recitare - locul I - Deftu Ruxandra (IV B) si Damaschin Maria (III B)
Creatie - locul I - Deftu Ruxandra (IV B) si Tudor Daniela (VII D)
Recitare - locul II - Tudor Daniela (VII D)
Creatie - locul II - Turcu Mihaela (IV B) si Dumitrache Sabina (IV C)
Recitare - locul III - Coman Georgiana (V C)

Arhiva olimpici si concursuri 2008-2009

 

  Copyright © 2008 - Scoala nr.174 Constantin Brincusi